Сплачуйте вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії

Субсидія – це адресна державна допомога малозабезпеченим сім’ям, спрямована на їх соціальну підтримку і носить безповоротний цільовий характер. Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських рад.

З метою  спрощення  порядку  надання  населенню  субсидій, постановою Кабінету Міністрів України №848  від 21 жовтня 1995 р. (із змінами) затверджено «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». (далі – Положення)

Згідно п.15.3 «Положення», громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на   оплату   житлово-комунальних  послуг,  зобов’язані  щомісячно (до 20 числа місяця, що йде за розрахунковим) сплачувати   вартість  фактично  спожитої  послуги  з  урахуванням розміру  призначеної  субсидії.  У  разі  коли  вартість  фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї  послуги,  громадяни  сплачують  її  фактичну  вартість.

У випадках несплати, КП “Жовтоводськтепломережа” надає Управлінню праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради (до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини) список-подання на громадян, які не сплачують вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (п.20 «Положення»). В результаті цього, надання раніше призначеної субсидії структурним підрозділом з питань соціального захисту населення припиняється, за  винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.

Збір інформації для призначення субсидії громадянам покладено на структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. Перелік документів, що надається громадянином регламентовано. Структурні  підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та отримувати інформацію, необхідну для призначення субсидій, а також на проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій. Тобто, тільки уповноважені державою органи та структурні підрозділи, мають право на збір і використання за призначенням, інформації та персональних даних громадян.

Шановні споживачі – отримувачі субсидій. Для запобігання виникнення ситуації, коли в разі наявності на рахунку заборгованості і не сплати вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії  протягом двох місяців,  КП «Жовтодськтепломережа»  включить Вас до списку-подання і направить інформацію до Управління праці та соціального захисту населення, наполегливо рекомендуємо Вам щомісячно сплачувати за послуги з централізованого опалення до 20 числа місяця, що йде за розрахунковим з урахуванням розміру призначеної субсидії, яка визначена для Вас УПСЗН.

Пам’ятайте: державні субсидії дають Вам право не тільки на зменшення платежу за комунальні послуги, а й покладають на Вас обов’язок  сплачувати визначену  частку вартості фактично спожитої послуги.

Залишити відповідь