Інші споживачі

Підготовка до опалювального періоду 2021-22рр.

Обов’язкові обсяги робіт щодо підготовки систем теплоспоживання, будівель і споруд до експлуатації в опалювальному  періоді 2021-2022 рр.      

  1. Здійснити гідропневматичне промивання систем опалення з використанням стисненого повітря. Наприкінці промивання необхідно досягти повного освітлення води. Для захисту від внутрішньої корозії системи повинні бути постійно заповнені хімічно очищеною деаерованою водою.
  2. Здійснити гідравлічне випробування на щільність та міцність. Гідравлічне випробування проводиться на:
  • вузлах керування (вводу) тиском 1,25 робочого, але не нижче ніж 1 МПа (10 кгс/см2);
  • системах опалення з чавунними опалювальними приладами тиском 1,25 робочого, але не більше ніж 0,6 МПа (6 кгс/см2);
  • системах панельного і конвекторного опалення тиском 1 МПа (10 кгс/см2);
  • системах опалення з іншими опалювальними приладами тиском згідно з їхніми паспортними даними або рекомендаціями виробника приладів опалення.
  1. Провести планову держповірку засобів вимірювальної техніки ( згідно міжповірочного інтервалу, вказаному у технічному паспорті або свідоцтві про повірку законодавчого регульованого засобу вимірювальної техніки).
  2. Виконати ремонтно – профілактичні роботи устаткування тепловикористовувальних установок та місцевих теплових мереж.
  3. Встановити розрахункові сопла елеваторів (шайби) у присутності представника КП “Жовтоводськтепломережа”ЖМР з послідуючим опломбуванням елеваторних вузлів.
  4. Запросити представника КП “Жовтоводськтепломережа”ЖМР для опломбування запірної арматури та дренажних пристроїв після проведення гідропневматичного промивання та виконання ревізії арматури.

Під час визначення стану готовності до роботи об’єктів в опалювальний період 2021-2022 р.р. представниками КП “Жовтоводськтепломережа” ЖМР перевіряється:

  • наявність і стан манометрів та термометрів на подавальному та зворотному трубопроводах (міжповірочний інтервал для манометрів згідно Держреєстру України — 1 раз на 12 місяців);
  • наявність запірної арматури, грязьовиків, пристроїв для спорожнення та наповнення системи, пристроїв для випуску повітря (виконання ремонту, ревізії);
  • відсутність прямих з’єднань устаткування  вузлів управління з водопроводом та каналізацією;
  • відсутність врізок відкритого розбору теплоносія;
  • наявність пломб на розрахункових шайбах, соплах елеваторів та дренажних пристроях в вузлах управління;
  • виконання плану ремонтних робіт, якість їх виконання;
  • стан трубопроводів та теплової ізоляції;
  • стан обладнання, огороджувальних конструкцій будівель та їх утеплення (горища, сходові клітки, підвали, двері тощо).

До проведення перевірки технічного огляду необхідно очистити  вузли управління від сторонніх предметів, забезпечити освітлення та допуск без перешкод персоналу КП «Жовтоводськтепломережа» ЖМР у  вузли управління та до систем теплоспоживання.

Перевірка готовності до роботи в опалювальний період теплових господарств повинна бути закінчена у термін не пізніше 25 вересня поточного року.

У випадку наявності окремих суттєвих зауважень щодо готовності до роботи в опалювальний період видача акта готовності затримується до їх усунення. У разі невиконання умов готовності до роботи в опалювальний період акт готовності не видається.

Зазначені заходи підготовлені на підставі документів:

  • “Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду”, затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 грудня 2008  року № 620/378.
  • “Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж”, затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 року № 71.

Пам’ятайте: належна підготовка кожного об’єкту до опалювального сезону – запорука якісного теплозабезпечення у приміщеннях .